Ką norėtum kurti?
Jei dabar tavęs paklausčiau: ką norėtum kurti? Ką atsakytum?
Rūta Steponavičienė
3/13/20252 min read


Visas gyvenimas yra kūryba – santykiai, veikla, asmeninis augimas. Net gamindami kasdienius patiekalus mes kuriame. Veikdami sąmoningai į savo kasdienybę įnešame gyvybingumo ir džiugesio. Jei dabar tavęs paklausčiau: ką norėtum kurti? Ką atsakytum?
Tikroji kūryba skleidžiasi iš žmogaus vidaus kaip pilnatvės spalvos, sukuriančios įdomias patirtis ir potyrius. Pastebėdami savyje naujas savybes, atveriame joms kelią kurti galimybes. Todėl svarbu stebėsena įvairiose aplinkybėse: kaip kitaip reaguojame, mąstome, ką naujo apie muspasako kiti. Net jei iš dešimties senų automatinių reakcijų bus viena nauja – jau žingsnelis į priekį. Pavyzdžiui: susilaikymas nuo apkalbų, tuščių diskusijų, kito žmogaus palaikymas, santūrus ir tikslingas nuomonės išsakymas, pan. Kuo labiau išeiname iš asmeniškumų, intensyvių emocijų, tuo aiškiau girdime kas sklinda iš mūsų vidaus ir kokį sąskambį kuria aplinkoje.
Kurdami – išskleisdami jausmą ir mintį – įpiname savo energijų puokštę į bendrą visuotinę kūrybą. Bendrystėje patiriame savo galimybes ir atveriame vieni kitiems vis platesnį suvokimą.
Tikroji kūryba versluose, mene ir kitose srityse įgauna kitokį pobūdį, nes į bendrakūrybą įsijungia mūsų aukštesni sąmonės lygmenys ir subtilusis pasaulis. Gimsta pažangesnės idėjos, kuriasi palankesnės sąlygos ir kinta požiūris į darbą.
Kuriant tenka atsisakyti senų strategijų, ego apraiškų, problemų sprendimų, ieškant klientų skausmų ir pan. Pagrindinis tikslas – išskleisti atsiveriančius gebėjimus ir kurti bendrystėje.
Svarbu įsiklausyti su kokiais žmonėmis užgimsta bendrystė ir kokių bendrų projektų skatina imtis subtilusis pasaulis. Jei įsiklausysi, pastebėsi optimalumą, tikslingumą ir kaip kartu veikdami vienas kitą papildysite.
Pagrindiniai kūrybos kriterijai
Prieš imantis veiksmo, pagalvok, kiek tai tave augina. Gali pradėti nuo paprastų dalykų, pavyzdžiui, gamindama (-as) maistą stebėk savo nuotaiką, būseną ir kreipk jas į pozityvumą, džiaugsmingumą. Einant į darbą pamąstyk, ką naujo gali nuveikti. Galbūt atlikti senai vilkintas užduotis, gal būti drąsesne (-iu). Jei teiki paslaugas, peržiūrėk, kiek jos tave augina. Jeigu virto automatizmu ir „išspaudei“, ką galėjai, pamąstyk, ką naujo nori sukurti. Kokia paslauga skatintų paaugti ir atskleistų tavo naujas savybes.
Pirmiausia kurk dėl savo pažangos. Tau nebereikia niekam nieko įrodyti. Tu jau esi lyg lobių skrynia. Veik iš pilnatvės ir žmonės tai jaus. Jiems bus įdomu ir gera pabendrauti su tavimi, įsigyti tavo prekes ar paslaugas.
Neseniai vaikščiojau Druskininkų miesto centre, tarp SPA centrų, viešbučių ir eidama svarsčiau, kodėl jausmas toks, lyg temptų į visas puses? Atsakymą suvokiau greitai – kiekviena įmonė siekia pritraukti klientus. Energetiniame lauke tai sukuria įtampą ir pasimetimą. O kaip galima kitaip? Kaip „netraukiant pritraukti“? Štai čia ir prasideda kūryba. Pirmiausia, atsakymo reikėtų ieškoti patraukus ego į šoną. Jis veikia per išorę, o kūryba vyksta vidumi. Pasižiūrėkime į gamtą. Rožės ir tulpės tarpusavyje nekonkuruoja ir nesilygina. Kiekviena savo tempu išskleidžia subtilų grožį. Tai kiekvieno žiedo kūryba.
Žmogus kuria savo besiskleidžiančiomis savybėmis, idėjomis, unikalumu, visa tai išreikšdamas veiksmais. Norint pažinti save naują, pirmiausia reikėtų priimti pokyčio faktą. Priėmus save kintantį, su atsiveriančiais naujais gebėjimais, atsivers platesnis kūrybos sąlygų ir galimybių suvokimas. Taip palengva, žingsnis po žingsnio dėliosis naujos saviraiškos galimybės.